Patarimai

5 įrankiai, kuriuos privalo turėti augalų augintojas

5 įrankiai, kuriuos privalo turėti augalų augintojas

Nesvarbu, ar ką tik parsivežėte savo pirmąjį kambarinį augalą, ar stengiatės, kad kambarinės džiunglės nenunyktų, yra keletas kambarinių augalų įrankių, kurie tiesiog privalomi kiekvienam, kad jūsų augalai žaliuotų ir klestėtų.

Be meilės, vandens ir dailaus vazonėlio, yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte turėti po ranka, kad rudas gumbas taptų žaliu.

Gera žinia yra tai, kad dauguma įrankių yra gana paprasti, kai kuriuos iš bėdos galima pakeisti tiesiog buityje naudojamais įrankiais arba juos galima rasti tiek prekybos centre, tiek internetinėse parduotuvėse.

Kambariniams augalams nereikia daug, tačiau jų priežiūra yra raktas į sėkmę.

Mano asmeninė patirtis ir pagrindinis patarimas, kalbant apie kambarinių augalų priežiūrą, yra turėti savo daiktus ir įrankius po ranka, lengvai pasiekiamus, kad nepamirštumėte juos naudoti kai jūsų augalams reikia dėmesio (jūs laikotės augalų tvarkaraščio, o ne savo).

Aš savo pagrindinius instrumentus laikau šalia savo darbo stalo, kad jie visada būtų po ranka ir primintų, kad juos reikia naudoti. Todėl svarbu ne tik įrankių patogumas ir funkcionalumas, bet ir išvaizda. Turint kokybiškus ir patrauklius įrankius, jų tiesiog nesinorės slėpti sandėliuke ar tamsioje spintelėje, o net ir palikti matomoje vietoje – negadins namų interjeto

1. Laistytuvas ilgu snapeliu

Nors laistymui galima naudoti buityje naudojamus indus – puodelius, butelius ir panašiai, tačiau tinkamo tipo laistytuvas iš esmės pakeis tiek jūsų požiūrį į laistymą, tiek ir laistymo kokybę.

Aš renkuosi laistytuvą ilgu snapeliu, kurio dėka galima gerokai tiksliau laistyti.

Daugeliu atvejų laistyti reikia arba iš apačios, arba dirvą, bet ne stiebus ar lapus.  Tarkim orchidėja gali net ir supūti, jeigu lapuose liks įstrigusio vandens, o turint kokį daugiastiebį augalą, pvz. monsterą, reik pastangų, kad pasiekti dirvą ir čia puikiai padeda ilgas laistytuvo snapelis.

Ne ką mažiau svarbi ir laistytuvo užpildymo anga. Aš laistydamas visada naudoju ir skystas trąšas. Todėl į laistytuvą reikia įpilti ne tik vandens, bet ir skystų trąšų. Plati ir patogi laistytuvo užpildymo anga tikrai palengviną šią užduotį.

Mano mėgstamiausias – Elho Brussels, kuris ne tik funkcionalus, bet ir atrodo estetiškai ir man jo nereikia slėpti 🙂

2. Purkštuvas

Daugeliui kambarinių augalų, išskyrus kaktusus ar sukulentus, naudinga šiek tiek papildomos drėgmės.

Jei turite tropinių augalų ar didelių kambarinių augalų, tikėtina, kad jūsų namuose oras yra per sausas. Ir apskritai, dauguma augalų plačiais lapais tikrai džiaugsis nedidele migla kas kelias dienas. Galiausiai purškimas padeda bent nuplauti dulkes nuo lapų, kurios tikrai nereikalingos optimaliai fotosintezei.

Galite naudoti seną purškimo buteliuką, bet man labiau patinka reguliuojamas Elho Brussels purkštuvas. Be to, jis gerai atrodo ir puikiai dera prie mano laistytuvo!

3. Gėlių žirkės ir/arba sekatorius

Tam tikru savo augalo gyvenimo momentu norėsite šen bei ten nupjauti kai kuriuos stiebelius, kad jį padaugintumėte arba paskatintumėte augimą. Taip pat daugelis augalų per savo gyvavimo ciklą meta apatinius lapus, todėl kirpimas taps reguliarios priežiūros dalimi.

Kerpant bet kokį augalą, svarbu užtikrinti kuo švaresnį pjūvį, todėl nepaprastai svarbu, kad žirklės ar sekatorius būtų labai aštrūs.

Štai kodėl aš rekomenduoju turėti ir naudoti tam skirtas žirkles, o ne įprastas virtuvines.

Su kokybiškomis gėlių žirklėmis sėkmingai nukirpsite ne tik lapą, bet ir storesnį stiebą. Tačiau jeigu savo džiunglėse turite sumedėjusių augalų, pvz. fikusų, jums gali prireikti ir nedidelio sekatoriaus.

4. Trąšos

Jei kada nors susimąstėte, kodėl pas žmones namuose auga grąžūs ir klęstintys augalai, paslaptis yra trąšos.

Trąšos ne tik padeda jūsų augalams stiprėti, bet ir padeda išlaikyti juos sveikus ir mažiau jautrius kenkėjams. Dar svarbiau maitinti kambarinius vazoninius augalus, nes jų dirvožemis yra ribotas ir maistines medžiagas išeikvoja greičiau lyginant su lauko augalais.

Mums maitinti augalus paprasčiausia naudojant skystas arba vandenyje tirpias trąšas. Dažniausias renkamės tokias, kurias galima naudoti kiekvieną kartą laistant. Labai palengvina priežiūrą – nereikia skaičiuoti ir sukti galvos kada tręšėm, baimintis pertręšimo ar nepakankamo tręšimo.

Išskyrus išskirtinius augalus, kuriems reikia savo tipo trąšų, pvz. orchidėjas, daugumos kambarinių augalų nuolatiniam maitinimui puikiai tinka kokybiškos universalios trąšos, arba trąšos lapiniams arba žydintiems augalams.

5. Apsauga nuo kenkėjų

Deja, bet kenkėjai kambariniuose yra realybė su kuria dauguma iš mūsų, anksčiau ar vėliau, turės susidurti. Nuo jų niekas neapsaugotas ir, deja, nėra vieno garantuoto recepto kaip jų išvengti ar su jais kovoti.

Yra gausybė priemonių, patarimų ir skirtingų būdų kaip saugotis nuo kenkėjų ir su jais kovoti, bet visų pirma reikia pradėti nuo prevencijos ir tam puikiai tinka natūralios, netoksiškos ir nekenksmingos priemonės, tokios kaip žalias sodo muilas, nimbamedžių aliejus (neem oil), NeemZal ir panašiai.

Mes patys prevencijai naudojam žalią sodo muilą ir tiesiog karts nuo karto arba nupurškiame augalo lapus, stiebus ir žemę, arba valant lapus, vietoj vandens naudojame žalią sodo muilą. Taip pat kenkėjų kontrolei puikiai veikia geltoni lipnūs lapeliai prie kurių prilimpa suaugę skraidantys kenkėjai.

Taip pat labai svarbu nuolat atidžiai stebėti savo augalus ir pastebėjus, kad vistik kenkėjų atsirado – veikti nedelsiant. Mes tokiais atvejais griebiamės cheminių insekticidų ir vengiame kovoti “liaudiškomis priemonėmis”. Kenkėjai plinta labai greitai ir laiku jų nesustabdžius gali pridaryti labai daug žalos ir sunaikinti jūsų puoselėtus augalus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *